Biuro Tłumaczeń Alpha
Wyceny, zamówienia, informacje:

Nasza oferta

TŁUMACZENIA PISEMNE

Tłumaczenia zwykłe

Do tłumaczeń zwykłych zaliczamy tłumaczenia nie wymagające uwierzytelnienia przez tłumacza przysięgłego. Strona obliczeniowa tłumaczenia zwykłego to 1600 znaków ze spacjami w tekście przetłumaczonym. W ramach tłumaczeń zwykłych wykonujemy tłumaczenia wszelkiego rodzaju korespondencji, tekstów literackich, instrukcji obsługi, ofert przetargowych, itp. Tworzymy także wersje językowe stron internetowych.

Tłumaczenia uwierzytelnione

Tłumaczenia wymagające uwierzytelnienia przez tłumacza przysięgłego. Strona obliczeniowa tłumaczenia uwierzytelnionego obejmuje 1125 znaków ze spacjami w dokumencie przetłumaczonym. Każda rozpoczęta strona liczona jest jako cała kolejna strona. Do najczęściej tłumaczonych w tym trybie dokumentów należą: dokumenty samochodowe, umowy, odpisy aktów stanu cywilnego, świadectwa, dokumenty KRS, itd.)

Tłumaczenie materiałów audiowizualnych

Polega na odsłuchaniu materiału dźwiękowego przez tłumacza (ewentualnie z towarzyszącym mu materiałem filmowym) i spisaniu oryginalnej ścieżki dźwiękowej. Na tej podstawie tłumacz dokonuje tłumaczenia pisemnego wysłuchanego tekstu. Cena negocjowana jest indywidualnie.

 

TŁUMACZENIA USTNE

Tłumaczenia konsekutywne

Tłumaczenie ustne ma miejsce po (zwykle) krótkim fragmencie wypowiedzi mówcy. Ten rodzaj przekładu jest najczęściej wykorzystywany w trakcie konferencji prasowych, rozmów handlowych oraz szkoleń. Realizujemy tłumaczenia konsekutywne zwykłe i uwierzytelnione zarówno na terenie Polski, jak i poza jej granicami (tłumaczenia wyjazdowe).

Tłumaczenia symultaniczne

Tłumaczenie następuje równolegle do wypowiedzi mówcy. Ten rodzaj przekładu jest najczęściej wykorzystywany w trakcie spotkań, konferencji międzynarodowych, w których bierze udział znaczna liczba uczestników. Tłumaczenie konsekutywne wymaga użycia sprzętu do transmisji tłumaczenia. W kabinie tłumaczeniowej znajdują się zazwyczaj dwie osoby, które tłumaczą na zmianę przez określoną ilość czasu. Podstawową jednostką rozliczeniową  jest blok czterogodzinny.

Czytaj Dalej

Biuro Tłumaczeń Alpha oferuje usługi w zakresie wykonywania tłumaczeń pisemnych oraz ustnych w wielu kombinacjach językowych.

Nasza oferta obejmuje zasięgiem całą Polskę. Współpracujemy także z klientami zagranicznymi. Nasze biuro tłumaczeń wykonuje tłumaczenia (tłumaczenia pisemne, tłumaczenia ustne) z różnych dziedzin. Tłumaczymy zarówno teksty zwykłe, jak i specjalistyczne i techniczne. Naszą ofertę kierujemy zarówno do klientów indywidualnych, jak i instytucji i przedsiębiorstw. Dotychczasowe doświadczenia Biura Tłumaczeń Alpha w zakresie współpracy z firmami, organizacjami i osobami fizycznymi świadczą o naszym profesjonalizmie, wiarygodności i niezawodności.